Kateřina Staňková si přivezla z Kladna šest medailí

Chomutovský plavecký oddíl poprvé vyslal své svěřence žákovských kategorií na Rakovnického vorvaně. Oproti jiným dětským závodům, které se zaměřují především na kratší vzdálenosti, se zde ve třech kategoriích plavaly pouze dvousetmetrové a delší závody s výjimkou 100 metrů motýlek pro desetileté a mladší závodníky.

Na třetí ročník závodů, které se konaly v kladenském azylu, bude ráda vzpomínat především desetiletá Kateřina Staňková, která si zde vyplavala čtyři první a dvě druhá místa. Přemožitelku nenašla v závodech 200 metrů kraul, polohově, znak a 400 metrů kraul. Druhá pak skončila na 200 metrů prsa a 100 metrů motýlek.

Z vítězství se radovali ještě David Zajden a Anežka Doksanská. Teprve devítiletý Zajden vyhrál přesto, že se musel popasovat s o rok staršími plavci. Zvítězil na 200 metrů polohově a přidal ještě třetí místo za 200 metrů znak. Dvanáctiletá Anežka Doksanská ovládla 400 metrů polohově, druhá na poloviční trati a třetí pak na 200 metrů kraul.

Více pódiových umístění posbírali ještě devítiletý Šimon Studnička (1x druhý, 2x třetí) s o tři roky starší Kamilou Kaškovou (2x druhá). Po jednom diplomovém úspěchu pak zaznamenalo dalších šest plavců – Adam Fencl, Kateřina Kosková, Jan Valenta, Jakub Jezbera, Vojtěch Rut a Lukáš Selingr.

Suverénním způsobem chomutovští ovládli smíšenou štafetu 4x100 metrů polohově ve složení J. Valenta, Z. Svobodová, K. Kosková a A. Fencl. Ve stejném složení v kraulové štafetě doplavali druzí.