Kubová ovládla Velkou cenu Ostravy

Do Ostravy na první kolo Českého poháru v plavání se vydala i čtveřice plavců TJ Slávie Chomutov. Simona Kubová nastoupila do dvou závodů a oba s velkým přehledem dokázala vyhrát. Na medaili dosáhl i Tomáš Franta.

Chomutovští plavci dorazili do Ostravy až na nedělní program třídenního mítinku. V týdnu totiž absolvovali náročné soustředění v Plzni. Přestože závody absolvovali z plné přípravy, v konkurenci nejlepších českých a některých i zahraničních plavců se neztratili, naopak.

Simona Kubová v obou závodech na 50 a 200 metrů znak zaplavala na tuto fázi přípravy velmi solidní časy a s výraznými náskoky porazila všechny své soupeřky. Na padesátce dokonce dvakrát vylepšila i pět let starý vlastní rekord mítinku. Nejprve z něj v rozplavbách ubrala 17 setin, ve finále pak dalších 22 a výsledný čas měl hodnotu 28,44. Dvoustovku ovládla v čase 2:12,22. Jako bonus si odvezla i cenu pro nejlepší výkon.

Tomáš Franta si doplaval pro stříbro na 50 metrů znak, když nestačil pouze na Maďara Gábora Baloga, někdejšího medailistu z mistrovství Evropy na 200 metrů znak. Jako druhou disciplínu si zvolil 100 metrů motýlek a ve finále obsadil sedmé místo.

Mezi osmičku nejlepších se dokázali prosadit i Jakub Štemberk s Filipem Jezberou. Štemberk skončil na 200 metrů polohově těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě a účast ve finále si vyplaval i na kraulové stovce. Do něj však nenastoupil, protože se plavalo jen pár minut právě před polohovkou. Jezbera skončil osmý na 200 metrů znak a ve finále B si pro třetí místo doplaval na 50 metrů znak.