Chomutov má deset krajských přeborníků

V sobotu 16. listopadu se v Litoměřicích konal Krajský přebor mladšího žactva, který je pro 11-ti a 10-ti leté kvalifikační pro Pohár České republiky. Pro plavce devítileté a mladší pak představují vrchol zimní sezony. Chomutovští plavci zde potvrdili formu z celé sezony, ze 37 přijatých plavců se jich celkem 10 stalo krajskými přeborníky.

Mezi jedenáctiletými byla nejúspěšnější Kateřina Tautrmanová, která ovládla všech šest svých startů. Zvítězila na všechny kraulové tratě, tj. 50, 100, 200, 400 a 800, a k tomu přidala vítězství na 200 m znak. První místo si mezi plavci ročníku 2008 připsal i Lukáš Selingr, který byl nejrychlejší na 800 volný způsob a bral i čtyři stříbra za 200 a 400 volný způsob a 50 a 100 motýlek. Na pět medailí dosáhl i Jan Kubišta, který byl druhý na 50, 100 a 800 kraul a třetí na motýlkové 50 a polohové 100. Dále si po dvou medailích připsali Tereza Mulačová (2. na kraulové 400, 3. na dvojnásobné trati) a Jan Žatecký (2. na prsové 200, 3. na 100 prsa), jednu medaili si odvezla i Tereza Šindelářová (3. na 50 motýlek).

Úspěšné byly i štafety jedenáctiletých, kdy polohová štafeta ve složení Tautrmanová, Mulačová, Selingr a Kubišta dosáhli na stříbrné medaile a kraulová štafeta (Šindelářová, Selingr, Tautrmanová a Kubišta) dokonce zvítězila.

V kategorii desetiletých si z Litoměřic odvezla pět zlatých medailí Kateřina Staňková, která zvítězila na 50 a 100 znak, 100 a 400 volný způsob a 100 m polohově. Zvítězit dokázala i Elen Vančurová, která byla nejrychlejší na 200 volný způsob a třetí skončila na dvojnásobné trati. Zlatou medaili v Litoměřicích vytěžili také Denis Pecháč za znakovou 100 (k tomu byl druhý na znakové a motýlkové 50) a Adrian Strejc za kraulovou 400, k čemuž přidal i tři bronzy za kraulovou 100 a 200 a 100 m prsa. Na medaile dále dosáhl i Jakub Lehnert (2. na 400 volný způsob, 3. na 100 znak).

Mezi devítiletými dosáhl největšího úspěchu Tobias Student, který ovládl všechny čtyři své starty – 100 znak, 100 polohově, 100 prsa a 200 volný způsob. Jemu zdatně konkuroval Šimon Studnička, který byl nejrychlejší na motýlkové 50 a kraulové 400, druhá místa navíc získal na polohové a kraulové 100. Zvítězit dokázala i Barbora Šurková, která získala zlatou medaili na motýlkové 50 a k tomu i dvě bronzové za kraulovou 50 a 100. Na „bednu“ ještě dosáhli David Zajden (2. na 50, 200 a 400 kraul, 3. na 100 volný způsob), Michaela Fröhlichová (2. na kraulové 200), Petr Ječmen (2. na prsové 50), Herbert Čutka (3. na 50 znak), Klára Janečková (3. na znakové 50), Šimon Vavřík (3. na 400 kraul) a Matěj Vokatý (3. na kraulové 200).

Mezi osmiletými dosáhl na medailové umístění pouze Adrian Lehnert, který zvítězil na prsové 50, druhý byl na dvojnásobné trati a medailovou sbírku zkompletoval na polohové 100.

Desetileté čeká Pohár České republiky o víkendu 30.11. a 1.12. v Mladé Boleslavi, zatímco jedenáctiletí se o úspěchy poperou v sobotu 30.11. v Praze-Radlicích.