Chomutovští plavci vyhráli Litoměřický Kalich

Starší a mladší žáci TJ Slávie Chomutov zahájili letní plaveckou sezonu znovu na Litoměřickém Kalichu. A start do sezony to byl vskutku vydařený. Po třech letech týmovou soutěž o tamní pohár opět vyhráli.

Mezi plavci narozenými v roce 2001 se dařilo nejvíce Johaně Holé, která vyhrála 50 metrů prsa a třetí byla na dvojnásobné trati. Na medaile dosáhli ještě Filip Kudláček (druhý na 50 metrů kraul a třetí na 50 metrů znak) a Jakub Štemberk, který skončil na třetím místě na 100 metrů kraul.

Největší bodový zisk přinesly žačky ročníku 2002. Kamila Slabihoudová dvakrát vyhrála (100 metrů znak a prsa) druhá skončila na 50 metrů prsa a třetí na 100 metrů motýlek. Po všech závodech se na stupně vítězů postavila také Eliška Dvořáková. Vyhrála 50 metrů prsa, druhá byla v závodech na 100 metrů kraul a motýlek a třetí na 100 metrů znak a prsa. Hned tři prvenství si zajistila Alice Richtrová, která postupně ovládla 50 metrů kraul a motýlek a 100 metrů motýlek. Druhé (100 metrů prsa) a třetí (50 metrů prsa) místo si vyplavala také Michaela Malinová.

Nejmladší kategorií byl ročník 2004, a i tam měl chomutovský oddíl medailové úspěchy. Karel Kaška vyhrál 100 metrů motýlek a znak a druhý skončil na 50 metrů motýlek. Jedním třetím místem (50 metrů motýlek) přispěla i Markéta Vávrová.

Dařilo se i smíšeným štafetám. Smíšená štafeta A obsadila v závodě na 4x25 metrů polohově druhé místo a 4x25 metrů kraul dokonce vyhráli. V obou případech plavali ve složení K. Kaška, A. Pernetová, E. Dvořáková a F. Kudláček. Na bodovaná umístění (čtvrté a šesté místo) dosáhla i smíšená štafeta C.