28. ročníku Memoriálu Jaroslava Jezbery se zúčastnilo 284 plavců

Již 28. ročník Memoriálu Jaroslava Jezbery uspořádal plavecký oddíl TJ Slávie Chomutov. Závody jsou pořádány především pro mladší žáky v kategoriích 2003–2005 a 2006 a mladší, nechyběli ale ani starší plavci v čele s domácím Tomášem Frantou. Hlavními závody pro mladší kategorie byly 200 a 100 metrů polohově.

Mezi nejmladšími plavci se z chomutovského oddílu nejvýrazněji prosadila Veronika Chalupová, která vyhrála 100 metrů kraul a druhé místo obsadila na dvojnásobné trati. Druhá byla také v hlavním závodě na 100 metrů polohově a stala se tak jedinou chomutovskou plavkyní, která se v hlavním závodě dokázala prosadit na stupně vítězů.

Ve stejné kategorii se na „bednu“ podívala ještě dvakrát Karolína Hanáčková (druhá na 50 metrů kraul a třetí na 50 metrů znak), Vojtěch Paluba (druhý na 50 metrů znak) a Vojtěch Rut (třetí na 100 metrů kraul). V druhé hlavní kategorii se chomutovským výsledkově příliš nedařilo a jedinou medailí byla ta bronzová (50 metrů prsa) od Kryštofa Kočího. Další maxima byla čtvrtá místa Elišky Doksanské a Samuela Fischera.

Mezi nejstaršími plavci jasně dominoval Tomáš Franta, který stejně jako většina chomutovských plavců plaval všechny závody s výjimkou 100 metrů polohově. Ze sedmi závodů tedy pět vyhrál (50, 100 a 200 metrů kraul, 50 metrů motýlek a znak) a dvakrát byl druhý (50 metrů prsa a 200 metrů polohově). Mezi muži se prosadil ještě čtyřikrát Ondřej Baumrt (první na 200 metrů polohově, druhý na 100 a 200 metrů kraul a třetí na 50 metrů motýlek) a dvakrát Jakub Volf (třetí v závodech na 200 metrů polohově a kraul).

I mezi ženami se prosadily právě tři závodnice. Nejvíce Rebecca Klímová, která vyhrála 100 a 200 metrů kraul a 200 metrů polohově, druhá byla na 50 metrů prsa a třetí v dalších sprintech na 50 metrů motýlek a znak. Těmi dalšími byly nejmladší v této kategorii Kamila Slabihoudová (druhá v závodě 200 metrů polohově) a Michaela Malinová (třetí na 50 metrů prsa).

V závodě smíšených štafet suverénně zvítězili chomutovští závodníci před ústeckými oddíly Městským plaveckým klubem a Chemičkou. Chomutovská štafeta plavala ve složení Tomáš Franta, Barbora Veselá, Ondřej Baumrt a Rebecca Klímová.