Štěpánka Šilhanová v Ústí nad Labem čtyřikrát vyhrála

Téměř kompletní výprava dorostenců a starších žáků TJ Slávie Chomutov se vydala na závody do Ústí nad Labem, které se plavaly jako Memoriál Zdeňka Vaněčka. Chomutovští plavci vylovili z nově zrekonstruovaného bazénu několik medailí a čtyři účasti ve finále sprinterských tratí napříč všemi kategoriemi.

Nejvíce úspěchů zaznamenala Štěpánka Šilhanová, která vyhrála závody na 100, 200 a 400 metrů kraul. Ve všech čtyřech padesátimetrových sprintech se dostala do finále a v nich pak vyhrála 50 metrů motýlek, třetí byla na 50 metrů znak, čtvrtá na 50 metrů kraul a do finále 50 metrů prsa nenastoupila, aby pošetřila síly na pro ni důležitější disciplíny.

Mezi staršími dorostenci na medaile dosáhl již jenom František Štemberk, který byl druhý na 400 metrů kraul a dvakrát třetí na 100 a 200 metrů kraulem. O poslední chomutovskou finálovou účast se postarala Barbora Veselá, která ve finále na 50 metrů prsa doplavala pátá. V kategorii mladších dorostenců na medaile dosáhli Jakub Štemberk na 400 metrů kraul a Johana Holá na 200 metrů prsa.

Mezi staršími žáky se dařilo Filipovi Jezberovi, který posbíral celkem čtyři medaile. Pro první místo si doplaval na 100 metrů znak, pro druhá na 50 a 200 metrů znak a třetí skončil na 200 metrů polohově. První místo (400 metrů polohově) obsadila také juniorská reprezentantka Kamila Slabihoudová.

Mezi mladšími žáky se pak dokázal prosadit pouze Karel Kaška, zato hned čtyřikrát. Na prvním místě skončil v závodě na 100 metrů motýlek a na třetích místech pak skončil v závodech na 50 metrů motýlek, 100 metrů znak a 200 metrů kraul.

Pro plavce žákovských kategorií byly ústecké závody posledním testem před oblastními přebory v České Lípě a Rumburku, které jsou jedinými kvalifikačními závody pro následná mistrovství České republiky.