Devět mladších žáků TJ Slávie Chomutov oblastními přeborníky

logo2V Rumburku se konaly oblastní přebory mladšího žactva, které jsou pro desetileté a jedenáctileté plavce jedinými kvalifikačními závody pro zajištění účasti na letním Poháru ČR, pro mladší plavce se jednalo o vrchol letní sezony. Pro tituly oblastního přeborníka si doplavalo hned devět chomutovských plavců a posbírali celou řadu dalších medailí.

Mezi jedenáctiletými plavci na celých závodech dominoval Maxim Dvořák, který hned v pěti závodech nenašel přemožitele. Ovládl kraulové závody na 50, 100, 400 a 800 metrů a 100 metrů polohově. Druhý pak skončil v závodě na 200 metrů znak, když nestačil pouze na oddílového kamaráda Tomáše Moravce. Kromě prvenství na 200 metrů znak obsadil Tomáš Moravec druhá místa na 100 a 200 metrů prsa a třetí místa na 100 metrů znak a 800 metrů kraul. Z chlapců si pro umístění na stupních vítězů doplavali ještě Jan Valenta (třikrát), Josef Rabas (dvakrát) a jednou také Adam Vaněk.

V kategorii jedenáctiletých žaček si pro titul oblastní přebornice doplavala Julie Hrbková za 50 metrů motýlek. K němu přidala druhé místo na dvojnásobné tratí a třetí místa v kraulových disciplínách na 100, 200 a 400 metrů. Ještě o jednu medaili více si vyplavala Zuzana Svobodová – byla třikrát druhá (100 metrů prsa, 200 a 800 metrů kraul) a třikrát třetí (200 metrů znak, prsa a polohově).

Mezi desetiletými dosáhla na medaile trojice plavců. Oblastními přeborníky se stali Michal Werschall (50 metrů znak a třetí místo na 100 metrů znak) s Karolínou Hanáčkovou (400 metrů kraul a třetí místo na 50 metrů kraul) a pro medaili si doplavala i Kateřina Sklenářová.

Početné zastoupení měla chomutovská Slávie mezi devítiletými a mladšími plavci a i v této kategorii posbírala několik titulů oblastních přeborníků. Hned dvěma se mohou pochlubit Anežka Doksanská (50 a 100 metrů znak) a Jakub Pospíšil (50 metrů prsa a 100 metrů znak), který přidal další dvě druhá místa za 50 metrů znak a 100 metrů prsa. Po jednom titulu si z Rumburku odvezly Alexandra Krstičová (200 metrů kraul) s Terezou Vlasákovou (100 metrů prsa), která se na stupně vítězů dostala ještě v kraulových sprintech na 50 (třetí) a 100 metrů (druhá). Na medaile dále dosáhli Kamila Kašková (čtyřikrát), Vojtěch Rut (dvakrát), Jakub Jezbera (dvakrát), Jan Žiaček (jednou) a jednou také osmiletá Kateřina Ryková, která se na 50 metrů prsa dokázala popasovat se staršími plavkyněmi a skončila druhá.

V programu byly tradičně i štafetové závody, ve kterých se chomutovským plavcům náramně dařilo. Chlapci vyhráli štafetu na 4x50 metrů polohově (J. Valenta, T. Moravec, M. Dvořák, A. Vaněk) a druzí skončili na 4x50 metrů kraul (J. Matuščín, J. Pavuk, A. Patroch, J. Rabas).

Z vítězství se radovala i děvčata, a sice na 4x50 metrů kraul (K. Hanáčková, K. Kosková, J. Hrbková a Z. Svobodová). V polohové štafetě doplavala čtveřice A. Doksanská, K. Sklenářová, k. Kosková a K. Hanáčková na třetím místě.

Jedenáctiletí plavci, kterým se po vyhodnocení výsledků ze všech oblastních přeborů v Čechách podaří postoupit na Pohár ČR, budou cestovat 11. června do Domažlic, desetiletí ve stejný termín do Jindřichova Hradce.