V České Lípě se plavalo o oblastní tituly staršího žactva

logo1Týden po mladších žácích odplavali své kvalifikační závody pro mistrovství České republiky také starší žáci TJ Slávie Chomutov. Z dvanáctičlenné výpravy se v České Lípě na stupně vítězů probojovalo hned devět plavců a všichni mají reálnou naději na účast mezi elitou svých věkových kategorií.

Na víc než na samotnou účast na MČR zajisté myslí čtrnáctiletá juniorská reprezentantka Kamila Slabihoudová, která plavala 4 závody, z nichž dva dokázala vyhrát (100 metrů prsa a 200 metrů polohově), druhá doplavala na 200 metrů motýlkem a třetí pak na 100 metrů znak.

Z prvenství se radovala také Michaela Malinová, která zvítězila v závodě na 200 metrů prsa, druhá skončila na dlouhé polohovce (400 metrů) a pro třetí místa si doplavala v závodech 100 metrů prsa a 200 metrů polohově.

Ze čtrnáctiletých děvčat na cenné kovy dosáhly ještě bronzové Eliška Dvořáková (200 metrů prsa) s Alicí Richtrovou (100 metrů motýlek). Mezi dvanáctiletými děvčaty se z prvního místa radovala Markéta Vávrová, která vyhrála 200 metrů motýlkem a na poloviční distanci skončila třetí. V prvním případě doprovodila na Markétu Vávrovou na stupně vítězů další chomutovská plavkyně Veronika Zelenková, která doplavala třetí.

Chlapci měli na rozdíl od děvčat medailové zastoupení ve všech třech kategoriích. Mezi čtrnáctiletými si pro dvě medaile za druhé (100 metrů znak) a třetí (400 metrů kraul) místo doplaval Filip Jezbera. Třináctiletý Kryštof Kočí získal dva bronzy za oba prsařské závody (100 a 200 metrů) a nejvíce medailí z celé chomutovské výpravy si vyplaval dvanáctiletý Karel Kaška, který stoupal na stupně vítězů po každém ze svých sedmi startů. Druhý skončil v závodech na 200 metrů motýlek a znak, 400 metrů polohově a 400 a 1500 metrů kraul, třetí pak na 100 metrů motýlek a 200 metrů polohově.

Chomutovské plavkyně nastoupily také do štafetových závodů. Ve složení K. Slabihoudová, M. Malinová, A. Richtrová a E. Dvořáková doplavaly v kraulové štafetě na 4x50 metrů druhé a v polohově čtvrté.