Tomáš Franta se Štěpánkou Šilhanovou se stali mistry ČR dorostu

Letní plavecké mistrovství České republiky dorostu v Plzni se opět vydařilo i chomutovským plavcům, kteří si vyplavali mnoho umístění v elitní desítce a především díky Tomášovi Frantovi také medailí. O jednu medaili se postarala i Štěpánka Šilhanová.

Tomáš Franta nenechal nikoho na pochybách, že právě on je aktuálně nejlepším českým juniorem. Závodil v šesti závodech, z kterých doplaval hned pětkrát na prvním místě, přemožitele našel pouze v závodě na 100 metrů motýlek. Triumfoval postupně na padesáti metrových sprintech kraulem, znakem a motýlkem, následovalo již zmíněné stříbro na 100 metrů motýlek a na závěr mistrovství ovládl ještě 100 metrů znak a kraul.

Druhou chomutovskou zlatou medailistkou byla Štěpánka Šilhanová, když zvítězila na 50 metrů motýlek. Blízko medaili měla i v kraulovém sprintu, ale ve velmi těsném závodě nakonec dohmátla až jako pátá. Z víkendového programu a bojů o další cenné kovy Šilhanovou vyřadila nemoc.

Dvakrát se do znakařských finále probojoval i Jakub Volf, který postupně přes prsařské a polohové disciplíny našel zalíbení právě ve znaku. Na 200 metrů doplaval pátý a na poloviční tratí sedmý. Desítku nejlepších pak uzavíral na 400 metrů polohově.

O další dvě finále se postarali bratři Štemberkové. Mladší Jakub doplaval sedmý ve finále 200 metrů polohově a dokonce páté místo obsadil na 400 metrů polohově, v této dlouhé disciplíně se finále neplavalo. Starší František doplaval osmý ve finále na 200 metrů kraul.

Jen těsně uniklo finále Barboře Veselé, která skončila devátá na 50 metrů prsa, ve druhé desítce pak končili své závody Ondřej Slabihoud a Johana Holá.

Nejlepší z dorostenců ještě čeká seniorské mistrovství České republiky, které se uskuteční na přelomu června a července v Pardubicích.