Na Sokolovském kapříkovi se prosadilo patnáct mladých chomutovských plavců

Již počtrnácté se nejmladší plavci setkali na Sokolovském kapříkovi a nechyběli mezi nimi ani zástupci chomutovské Slávie. Z oblíbených závodů přijeli zpět do Chomutova „bohatší“ o 29 medailí, o které se postarala rovná patnáctka plavců.

Nejlépe se dařilo Veronice Chalupové, která se pouze jednou ze šesti závodů neumístila na stupních vítězů. Na prvních místech skončila v závodech 100 metrů znak a polohově, stříbro si vyplavala na prsařské stovce a třetí místa na 100 metrů motýlek a 200 metrů kraul.

Mezi desetiletými se mezi tři nejlepší dostali ještě Michal Werschall (první na 100 metrů prsa), Kateřina Sklenářová (první na 100 metrů prsa) a Karolína Hanáčková (třetí na 100 metrů kraul).

Největší podíl na chomutovské medailové sbírce měli devítiletí plavci. Byla mezi nimi čtveřice plavců, kteří se probojovali na stupně vítězů třikrát. Nejlepší bilanci z nich měl Jakub Pospíšil, který vyhrál 50 metrů prsa a skončil druhý na 50 metrů znak a polohově. Pro vítězství (50 metrů motýlek) si doplaval také Vojtěch Rut. Sbírku pak zkompletoval druhým a třetím místem za 50 metrů kraul, resp. 100 metrů polohově. Tři stříbra si domů odvezla Anežka Doksanská (50 metrů znak a kraul, 100 metrů polohově) a třikrát se radoval i Jakub Jezbera (druhý na 50 metrů motýlek a třetí na 50 metrů znak a kraul). Po jedné medaili pak měly na svém kontě stříbrná Kamila Kašková (50 metrů motýlek) a bronzová Tereza Vlasáková (50 metrů prsa).

V kategorii osmiletých plavců se dvakrát prosadil Lukáš Selingr (druhý na 50 metrů kraul a třetí na 50 metrů znak) a po jedné medaili brala děvčata Kateřina Tautrmannová (druhá na 50 metrů kraul), Kateřina Ryková (druhá na 50 metrů znak) a Tereza Šindelářová (třetí na 50 metrů znak).

Nejmladší a jedinou sedmiletou plavkyní byla Anna Husinecká, která plavala dva závody (50 metrů znak a 50 metrů kraul), a oba se jí podařilo vyhrát.