59 našich závodníků startovalo na Vánočních plaveckých závodech v Mostě

První listopadovou sobotu se v nedalekém Mostě uskutečnil již dvanáctý ročník Vánočních plaveckých závodů. V Mostě si vedle zkušených dorostenců či již dospělých plavců zazávodili také ti úplně nejmenší. Celkově si chomutovští plavci vyplavali třicet dva individuálních medailí a tři štafetové.

Mezi nejstaršími závodníky (dorost a dospělí) se až na stupně vítězů prosadily pouze Markéta Jenčková s Barborou Veselou. Markéta Jenčková si doplavala pro dvě třetí místa - v hlavním závodě 100 metrů polohově a na 100 metrů kraul. Barbora Veselá skončila třetí na 50 metrů prsa.

O dvě medaile více zaznamenaly starší žákyně (2002, 2003). V hlavním závodě na 100 metrů polohově zvítězila Eliška Dvořáková s půl vteřinovým náskokem před další chomutovskou plavkyní Michaelou Malinovou, která ke stříbru z hlavního závodu přidala dvě vítězství na 50 metrů prsa a motýlek. Díky třetímu místu Alice Richtrové měla chomutovská Slávie dvojí zastoupení na stupních vítězů i na 50 metrů motýlek.

Také mezi mladšími žáky (2004, 2005) se trenéři dopočítali pěti medailí. A o všechny se postaral Karel Kaška. V prvních dvou závodech zvítězil (100 metrů kraul a 50 metrů motýlek), následně pak sbíral druhá místa. Postupně se mu to podařilo na 50 metrů znak, v hlavním závodě na 100 metrů polohově a na 50 metrů kraul.

Samostatnou kategorii měli pro sebe desetiletí plavci, z čehož vytěžily tři medaile Karolína Hanáčková (druhá na 50 metrů kraul a třetí na 50 metrů motýlek) s Veronikou Chalupovou (druhá na 50 metrů znak).

Celou polovinu medailí pak mají na svědomí ti úplně nejmenší. Dvěma prvními místy (50 metrů znak a kraul) přispěla Anežka Doksanská a z vítězství se radovala i Kamila Kašková (první na 50 metrů motýlek, třetí na 50 metrů znak a prsa). Stejnou medailovou bilanci má na svém kontě také Jakub Pospíšil (první na 50 metrů prsa, třetí 50 metrů motýlek a znak). Ze tří umístění na stupních vítězů se radovala i Tereza Vlasáková, která doplaval druhá na 50 metrů prsa a třetí na 50 metrů motýlek a kraul. Dvě medaile si z Mostu odvezl Vojtěch Rut (druhý na 50 metrů znak, třetí na 50 metrů kraul) a po jedné potom Alexandra Krstičová  (třetí na 100 metrů kraul), Jakub Jezbera byl třetí v hlavním závodě na 100 metr polohově a nejmladším chomutovským medailistou se stal osmiletý Lukáš Selingr, který byl třetí na 100 metrů kraul.

TJ Slávii Chomutov se dařilo i ve štafetách. A především děvčatům, která v obou případech vyhrála. V polohové štafetě na 4x50 metrů nastoupila čtveřice E. Dvořáková, B. Veselá, A. Richtrová a M. Malinová, v kraulové pak B. Veselou nahradila M. Jenčková.

Chlapci plavali obě štafety ve stejném složení (K. Kaška, O. Slabihoud, Jo. Štemberk, J. Kindl) a v případě kraulového závodu doplavali třetí, v polohovém čtvrtí.