Selingr neporažený v Berouně

V sobotu 26. září se v Berouně konal již 11. ročník Memoriálu Ing. Slavoše Sobotky v plávání. Chomutovská Slávie nominovala na tento závod 8 plavců ze závodního družstva, kteří se neprobojovali do tymů pro Finále MČR družstev.

Nejlépe si vedl 12letý Lukáš Selingr, který ovládl všechny disciplíny, ve kterých startoval. Během svých šesti startů dokázal dvakrát vylepšit svůj osobní rekord – konkrétně na kraulové 200 s časem 2:18,35 a polohové 100, kdy dohmátl v čase 1:16,05. Prokázal, že štěstí stálo na jeho straně, když o pouhé 4 setiny sekundy dokázal porazit svého oddílového kolegu Jana Kubištu na 50 m volným způsobem a o 0,09 s porazil na motýlkové 100 kladenského Kotta. Mimo zmíněné disciplíny zvítězil ještě na motýlkové 50 a kraulové 100.

Na nejvyšší stupínek vystoupaly ještě patnáctiletá Zuzana Svobodová a dvanáctiletá Petra Jírová. Zuzana zvítězila v hlavním závodě na 100 m polohově, k čemuž přidala ještě čtyři druhá místa – 50, 100 i 200 m prsa a 100 m volný způsob. Petra zvítězila na motýlkové 100, stříbrná skončila v poloviční disciplíně.

Zahanbit se však nedali ani další chomutovští plavci. Již zmíněný Jan Kubišta měl smůlu, jelikož sdílel všechny disciplíny s dominantním Lukášem Selingrem. Skončil čtyřikrát druhý právě za Lukášem, nejtěsněji na zmíněné kraulové 50, poté i na dvoj-, a čtyřnásobné trati. Poslední stříbro přidal na motýlkové 50. Navíc skončil ještě třetí na 100 m motýlek. Kateřina Tautrmanová sebrala tři stříbra za všechny kraulové tratě a tři bronzy za 50 a 100 m motýlek a polohovou 100. Dva bronzy si připsala i Kateřina Kostková, a sice za motýlkovou 100 a kraulovou 200.

Zbytek družstva tvořili ještě Adam Fencl, který byl dvakrát bramborový a Tereza Jaklová, jejíž nejlepším výsledkem bylo páté místo.

Plavci odevzdali kvalitní výkony, které budou moci potvrdit již 10. října na tradičním Litvínovském poháru.