Chomutovští plavci plní reprezentační výpravu pro ME

Trojice našich nejlepších plavců se o víkendu zúčastnila Swim Open ve švédském Stockholmu. Simona Kubová, Tomáš Franta a Jakub Štemberk ani za současných omezených podmínek nezahálí a všichni předvedli ve Švédsku skvělé výkony.

Dva ostré limity na letošní mistrovství Evropy dokázal zdolat Tomáš Franta. Kvalifikační čas pokořil na 50 i 100 metrů znak, a na kratší distanci si dokonce zaplaval svůj osobní rekord. Tomáš v obou sprinterských znakových disciplínách zvítězil a ukázal, že se rozhodně nehodlá vzdávat svého olympijského cíle. Ke dvěma vítězstvím ještě přidal páté místo na znakové dvoustovce.

Druhým limitářem pro ME je po víkendu také Jakub Štemberk. Ten poprvé v životě dokázal na trati 200 metrů volný způsob stlačit čas pod hranici 1:50 a časem 1:49,85 se také kvalifikoval na květnový evropský šampionát. Tím zlepšování u Jakuba nekončilo, dokázal posunout svůj nejlepší výkon také na dvojnásobné čtyřstovce, kde ve finále obsadil skvělé 6. místo.

Simona Kubová potvrdila, že ve znaku patří k evropské špičce a k pátému místu na 50 metrů přidala jedno místo třetí na dvojnásobné trati. Simona se na „Evropu“ kvalifikovala již před třemi týdny na mítinku v Marseille.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.