Staňková, Tautrmanová a Student vítězně v Litoměřicích

V sobotu 2. října se v litoměřické 25 konal 6. ročník Memoriálu Luboše Kracíka, kam chomutovská Slávie vyslala početný tým plavců ročníků narození 2002 až 2011. Hlavním závodem této soutěže bylo 200 m volným způsobem, do jehož finálové šestice se probojovalo symbolicky šest chomutovských plavců.

Nejúspěšnějším chomutovským plavcem se stal jedenáctiletý Tobias Student, který všech svých pět disciplín, včetně zmiňovaného hlavního závodu, ovládl. Postupně nenašel přemožitele v rozplavbách kraulové 200, motýlkové 100, polohové 200, finále kraulové 200, znakové 200 ani kraulové 100. Aby toho nebylo málo, ve všech disciplínách si vytvořil nové osobní rekordy – ve zmiňovaném hlavním závodě hned dvakrát.

Zahanbit se nenechala ani dvanáctiletá Kateřina Staňková, která si připsala čtyři vítězství (100 a 200 m volný způsob, 100 a 200 m znak), která doplnila o druhé místo na polohové 200 a páté místo na prsové 100. Podobně jako Tobias zapsala do osobních statistik záznam „co start, to osobák“.

Třetí vítězkou hlavního závodu se stala třináctiletá Kateřina Tautrmanová, která proměnila všechny starty v zisk cenného kovu. Celkem získala tři zlata za 100 a 200 m volný způsob a polohovou 200, doplněné o stříbro za znakovou 200 a bronz za motýlkovou 100. Zároveň, jak se již stalo tradicí, si na všechny starty vytvořila nová osobní maxima.

Druhé místo v hlavním závodě si z Litoměřic odvezla sedmnáctiletá Markéta Vávrová, která mimo to zvítězila na kraulové 100, druhá skončila i na motýlkové 100 a třetí na dvojnásobné trati. Třetí na kraulové 200 pak skončila o rok mladší Zuzana Svobodová, která zisk doplnila o stříbro na kraulové 100. Účast ve finále zapsala i patnáctiletá Valentýna Studentová, která také skončila druhá na prsařské 100 a třetí na prsařské 200.

Mimo výše zmíněných finalistů se na stupně vítězů probojovali i další chomutovští závodníci. Již zkušená Michaela Malinová si připsala dvě první místa (100 a 200 m prsa) a jedno druhé (200 m polohově). Mezi sedmnáctiletými zvítězila Veronika Zelenková (100 a 200 m motýlek), bronzy si připsali Ondřej Bušek (200 m motýlek) a Karel Kaška (100 m znak).

V kategorii čtrnáctiletých ovládla prsovou 100 Tereza Vlasáková, která přidala třetí místo na dvojnásobné trati. Dva cenné kovy si pak připsal i Vojtěch Rut, který byl druhý na polohové 200 a třetí na motýlkové 200. Mezi třináctiletými byl dalším chomutovským medailistou Jan Kubišta, který skončil třetí na 200 m polohovým závodem.

Mezi dvanáctiletými se, kromě výše zmíněné Kateřiny Staňkové, dokázal třikrát na stupně vítězů podívat Adrian Strejc, vždy se jednalo o třetí místo, konkrétně na prsové 100 a 200 a motýlkové 100. V kategorii jedenáctiletých, ve velké konkurenci v Tobiasi Studentovi, se dokázal dvakrát na druhé místo prosadit Šimon Studnička, a sice na obou prsařských distancích.

Všechny výše zmíněné čeká již příští týden tradiční Litvínovský pohár, kterého se zúčastní opětovně velká výprava chomutovských závodníků.