Klánová s Valešovou osmé při Poháru ČR desetiletých

Ve stejném termínu jako o rok starší závodníci, 11. června, se i desetiletí sešli ke své vrcholné soutěži léta – Poháru České republiky. Pro desetileté byl připraven bazén ve východočeském Náchodě, kam se vypravila šestičlenná výprava chomutovských plavců. Slávii zde reprezentovala pětice dívek a jeden chlapec.

Nejúspěšnější chomutovskou závodnicí se stala prsařská specialistka Josefina Valešová. Josefína zde startovala jen v prsařských závodech na 50 a 100 metrů. Pro Josefinu bylo již velkým úspěchem, že se probojovala na tento šampionát, jelikož první závodní srovnání s plavci z jiných oddílů měla až při letošní chomutovské Jarní ceně nejmladšího žactva. I tak se jí podařilo probojovat se v obou startech do nejlepší desítky závodnic. Lépe skončila v kratším závodě, na 50 m, kdy po velkém zlepšení (o více než čtyři sekundy) skončila osmá. Ve dvojnásobném závodě pak po drobně menším vylepšením osobního rekordu skončila desátá.

I Stela Klánová se probojovala do první desítky. Stela je již drobně zkušenější závodnicí než Josefina, a tak se kvalifikovala hned do šesti závodů. Nejlépe skončila na znakové 50, kde dohmátla na osmém místě. Zároveň se jí podařilo vylepšit tři osobní rekordy.

Stejně jako dívky výše, i Veronika Košatová se probojovala do desítky nejlepších závodnic. V jejím případě byl nejlepším závodem taktéž 50 m znak, kdy skončila desátá. Veronika si také čtyřikrát vylepšila osobně nejlepší výkony.

Pro Valérii Jaklovou a Janu Legnerovou byly nejlepším umístěním čtrnáctá místa na znakové 100, resp. kraulové 400. Jana si i díky mezičasům vylepšila celkem pět osobáků, zatímco Valérie tři.

Jediným chomutovským mužem v Náchodě byl Tomáš Masopust, který skončil nejlépe 24. na polohové 100. Tomáš si v obou svých startech také vytvořil nové nejlepší výkony.

Pro všechny desetileté nyní končí letní sezona, avšak již za dva měsíce startuje jejich příprava na sezonu zimní, která vyvrcholí v Liberci na Zimním Poháru České republiky.