Selingr dvakrát medailový na Mistrovství staršího žactva

Ve dnech 18. a 19. června se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství České republiky staršího žactva v plavání. Na tento vrchol letní sezony třináctiletých plavců a plavkyň, stejně jako čtrnáctiletých plavců, se probojovalo šest chomutovských závodníků.

Nejúspěšnějším z nich byl Lukáš Selingr. Lukášovi se podařilo získat premiérová umístění na stupních vítězů. Nejlépe skončil na kraulové 400, kde až do posledních metrů bojoval o vítězství. Bohužel jeho soupeř měl lepší závěr, a tak Lukáš bral stříbrnou medaili. Druhou medaili získal na kraulové 1 500, a sice bronzovou. Zároveň si šestkrát překonal osobní rekord.

V dobrém světle se na českobudějovickém plaveckém stadionu předvedla také Kateřina Staňková. Kateřina si vylepšila celkem sedmkrát svůj nejlepší výkon, přičemž nejlépe skončila pátá na znakové 200. I Jan Kubišta si vylepšil nejlepší časy, a sice šestkrát. Nejlépe doplaval sedmý na kraulové 50 a znakové 200.

Jakub Lehnert a Adrian Strejc skončili nejlépe shodně 23. na motýlkové 100, resp. 200, zatímco pro Adriana Pajdiče bylo nejlepším umístěním 30. místo na motýlkové 100.

Chomutovští chlapci nastoupili i do obou štafet. Lépe skončili v kraulové, kde v sestavě Kubišta, Lehnert, Strejc a Selingr skončili 13. V polohové v pořadí Kubišta, Pajdič, Lehnert a Selingr byli 21.

Trenér chomutovských závodníků, Tomáš Baumrt, pak zhodnotil jejich výkony takto: „S největšími ambicemi odjížděl do Budějovic Lukáš Selingr, což potvrdil ziskem dvou medailí. Výborně zaplavala Kateřina Staňková, která si vytvořila osobáky ve všech svých startech. Výkony Honzy Kubišty ovlivnilo zranění v závěrečné fázi přípravy, přesto byl dvakrát v první desítce. Pro ostatní plavce ročníku 2009 byla úspěchem již jen samotná účast na šampionátu.“