Kubová i Franta jedenáctí a s rekordem na MS

Mezi 13. a 18. prosincem se v australské Melbourne zúčastnili dva chomutovští plavci Mistrovství světa v krátkém bazénu. Byli to nepřekvapivě znakařští experti Simona Kubová a Tomáš Franta.

Simona začala mistrovství znakovou 100. Zde zaplavala v rozplavbách letošní nejlepší výkon 56,76 s, který ji zajistil postup ze skvělého šestého místa. V odpoledním semifinále čas téměř vyrovnala, výkon 56,8 s stačil na konečné jedenácté místo.

Na poloviční trati pak začala fantasticky. Zaplavala čas 26,17 s, který je o pět setin sekundy vylepšením jejího vlastního rekordu České republiky. Tento výkon zároveň stačil na postup do semifinále z devátého místa. Zde pak zastavila časomíru na hodnotě 26,32 s, který ji zajistil konečné dvanácté místo.

V závěru mistrovství pak Simona nastoupila do pro ni již doplňkové znakové 200. Zde letošní nejlepší čas 2:06,19 min stačil na devatenácté místo.

Tomáš Franta začal světové mistrovství stejně, znakovou 100. V rozplavbách zaplaval výkon 50,6 s, který mu zajistil postup do semifinále z dvanáctého místa. V něm se pak zlepšil na čas 50,39 s, který je novým českým rekordem. Na postup však bohužel nestačil, Tomášovi vynesl jedenácté místo.

Na poloviční trati pak začal tam, kde skončil. Výkon 23,26 s byl novým českým rekordem, který stačil na postup do semifinále ze třináctého místa. V něm se Tomáš ještě zlepšil, bohužel byl po doplavání diskvalifikován.

Oba chomutovští závodníci nastoupili i do štafetových závodů. Simona startovala ženskou polohovou štafetu na 4x50 m. V ranních rozplavbách Simona pomohla svým výkonem k postupu do finále. V něm pak skončily české ženy osmé.

Velmi podobný průběh měl i Tomášův výstup ve štafetách. Startoval v mužské polohové štafetě na 4x100 m, kde plaval první, znakový úsek. V ranních rozplavbách zaostal pouze o 0,03 s za svým vylepšeným českým rekordem, přičemž česká štafeta skončila na osmém místě, zajišťující postup do finále. V něm se pak nezlepšila časově ani umístěním, osmé místo bylo tedy i konečným výsledkem.