Padesát osm medailí z jarního Krajského přeboru mladšího žactva

V sobotu 27. května se konal jarní Krajský přebor mladšího žactva pro Ústecký kraj ve Varnsdorfu. Pro desetileté a jedenáctileté plavce je to kvalifikační závod na Pohár České republiky. Pro devítileté a mladší plavce je to vrchol sezóny. Slávie vyslala opět početné družstvo. Celkem dvacet sedm plavců získalo padesát osm medailí. Deseti z nich se podařilo zvítězit a stát se krajskými přeborníky Ústeckého kraje.

Mezi osmiletými plavci si nejlépe vedl Mikuláš Douša, který si vyplaval kompletní sbírku medailí. Krajským přeborníkem se stal na tratích 50m volným způsobem a 50m znak. Druhé místo získal na trati 100m volným způsobem a třetí místo bral na 100m znak. Pro jednu stříbrnou medaili si doplavala Schnitterová Adéla a pro bronzovou Belingerová Nikol. Všem se podařilo vylepšit si osobní maxima.

Výbornými výsledky završili sezónu i devítiletý plavci. Neporaženým se stal talentovaný Josef Valeš, který zvítězil ve všech svých disciplínách. Na tratích 50m a 100m prsa, 100m znak a 200m volným způsobem nenašel přemožitele a zaslouženě se stal krajským přeborníkem. Mezi děvčaty se krajskou přebornicí na tratích 50m a 100m prsa stala Meinlová Tereza. Bronzovou medaili ještě získala za 50m znak. Svoji sbírku medailí rozšířila i Ella Růžková. Vybojovala bronz na 200m volným způsobem, stříbro na poloviční trati a titul krajské přebornice získala na nejdelší trati 400m volným způsobem.  Titulem krajské přebornice se může pochlubit i Drozdková Nikol, která zvítězila na trati 100m znak a bronz přidala na trati 50m volným způsobem. Dvě medaile si vyplavala Federselová Emma. Stříbro na 100m znak a bronz na 100m prsa.  Její plavecký kolega Kundrát Jan získal bronz na 50m znak.

O co nejlepší umístění a časy bojovali desetiletý plavci. Čtyřnásobným krajským přeborníkem se stal Ondřej Kyncl. Na tratích 50m a 100m motýl, 100m polohovým způsobem a 200m volným způsobem nenašel přemožitele. Druhé místo získal na 400m volným způsobem a třetí místo za 100m volným způsobem. Jeho velký kamarád a soupeř Vojtěch Rybář je dvojnásobný krajský přeborník na tratích 50m a 400m volným způsobem.  V disciplínách 50m a 100m znak, 100m a 200m volným způsobem si doplaval pro stříbro. Dařilo se i Filipovi Koptovi, který si vyplaval tři bronzové medaile na 100m prsa, 200m a 400m volným způsobem. Jednu bronzovou medaili získal i Jáchym Křeček (100m polohovým způsobem) a Weinhofer Petr (50m prsa).

Jedenáctiletá Josefína Valešová vybojovala dva tituly krajské přebornice, a to na tratích 200m prsa a 400m volným způsobem. Druhé místo brala za 100m prsa. Pěknou sbírku medailí si odvezla i Stella Klánová.  Prvenství a titul za 200m znak, druhé místo za 50m volným způsobem a tři bronzy za 50m a 100m motýl a 100m polohovým způsobem. Vedlo se i Janě Legnerové, která získala zlato na 200m volným způsobem, stříbro na 100m volným způsobem a dva bronzy na 100m znak a 200m polohovým způsobem. Medailovou sbírku o tři stříbrné medaile rozšířila Veronika Košatová (100m znak, 200m volným způsobem a 200m polohovým způsobem), o dvě stříbrné a jeden bronz Matouš Douša (200m a 400m volným způsobem a 100m znak) a o jeden bronz Steckerová Klára (200m prsa) a Žiaček Lukáš (400m volným způsobem).

Plavci Slávie se představili i ve štafetových závodech. Smíšená štafeta na 4X50m volným způsobem ve složení Vojtěch Rybář , Josef Valeš, Veronika Košatová a Stella Klánová brala bronz. Smíšená štafeta na 4X50m polohovým způsobem ve složení Vojtěch Rybář, Josefína Valešová, Stella Klánová a  Josef Valeš také brala bronz.

Nyní čekají naše desetileté a jedenáctileté plavce Poháry České republiky.  Pro desetileté v Kladně a jedenáctileté v Náchodě. Držíme palce všem našim plavcům!