Výborné výkony plavců Slavie na Jarním KP 12 let a staršího žactva

O víkendu 3. a 4.června se v Rumburku konalo jarní kolo Krajského přeboru 12 let a staršího žactva pro Ústecký kraj. Tyto závody jsou kvalifikační pro Letní Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva. Do Rumburku Slávie přivezla druhou nejpočetnější skupinu a to 26 závodníků, kteří získali celkem 76 medailí. Sedm plavců získalo 25 titulů krajského přeborníka.

Nejúspěšnější a opět neporažený dvanáctiletý Adrian Lehnert získal devět zlatých medailí. K tomu si vylepšil čtyři osobní maxima a je na nejlepší cestě si obhájit zlaté medaile z loňského Mistrovství České republiky. Stejné cíle má i Tobias Student, který si vyplaval pět titulů a čtyřikrát skončil pod vrcholem. Za zmínku stojí výkon 04:59,75 na 400 m polohovým způsobem. Zahanbit se nenechal ani Šimon Studnička, který získal tři tituly krajského přeborníka, dvakrát bral stříbro a třikrát bronz. Oba plavce čeká také obhajoba prvenství ze zimního MČR. Dalších výborných výsledků dosáhl Tomáš Vachulka, který získal první místo na trati 200m znak, kde si vylepšil svůj osobák o deset vteřin. Dále si doplnil svou sbírku o dvakrát stříbrnou a čtyřikrát bronzovou medaili. V silné konkurenci mezi třináctiletými chlapci vybojoval svůj první krajský titul Pavel Ličko na trati 200m znak.

Nejúspěšnější plavkyní Slavie se stala Barbora Šurková, která si vyplavala čtyři zlaté medaile, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Vedlo se i čtrnáctileté Kateřině Staňkové, která získala dvakrát titul krajské přebornice a pětkrát brala druhé místo a jednou obsadila místo třetí.

Sadu šesti medailí si vybojoval i Jakub Lehnert. Dařilo se mu na motýlových, kraulových, znakových a polohovkových tratích. Celkem získal pět stříbrných a jednu bronzovou medaili.

Tři bronzové medaile si odvezl Matěj Vokatý. Jednu stříbrnou a jednu bronzovou Ondřej Mikš. Dvě bronzové Lukáš Ječmen na prsových tratích. Na stříbrnou medaili dosáhla Klára Staňková. A po jedné bronzové medaili brali Michaela Frőhlichová, Matyáš Korous, Damián Pecháč, Dominik Raboch.

Chomutovští plavci přivezli osm medailí ze štafetových závodů. Nejúspěšnější byly smíšené štafety. Štafeta 4 x 50 m PZ ve složení Staňková K., Studnička Š., Student T., Šurková B., brala zlato. Štafeta 4 x 50 m VZ ve složení Šurková B., Studnička Š., Staňková K., Student T., brala také zlato. Chlapecké kraulové a polohovkové štafety braly jak stříbrné (štafeta A), tak bronzové medaile (štafeta B). Složení štafet A: Lehnert A., Vokatý M., Studnička Š., Student T.. Složení polohovkové štafety B: Mikš O., Ječmen L., Lehnert J., Ličko P.. Složení kraulové štafety B: Mikš O., Ličko P., Strejc A., Lehnert J.. Dívkám se podařilo vybojovat druhé místo v kraulové štafetě a třetí místo v polohovkové štafetě ve složení Staňková K., Altmanová T., Frőhlichová M., Šurková B..

Již 17.-18.června čekají plavce mistrovské soutěže. Starší žactvo vyrazí do Plzně a dvanáctiletí pojedou do Mladé Boleslavi.