Mistrovství ČR kategorie open a juniorů v Plzni

Poslední předvánoční víkend se v Plzni uskutečnilo Mistrovství ČR v plavání kategorie open a starších juniorů ročník 2005-2006 a mladších juniorů ročník 2007-2008.

Z našeho klubu bylo přijato celkem 13 plavců z toho do kategorie open Simona Kubová, Šimon Studnička a Tobias Student a Kateřina Staňková.

Do kategorie starších juniorů Tomáš Moravec, Michal Werschall, Filip Josef Kurial, Zuzana Svobodová.

V kategorii mladších juniorů to byla Kateřina Tautrmanová, Anežka Doksanksá, Tereza Vlasáková a Lukáš Selingr, Jan Kubišta,

Nejúspěšnější v kategorii open byla Simona Kubová, která ve svém jediném startu na 50m znak zvítězila s velikým náskokem.

Neztratili se ani starší žáci kdy už jen účast na tomto mistrovství je veliký úspěch jmenovitě Studnička, Student a Staňková a tato účast pro ně byla odměna za předvedené výkony v roce 2023.

V kategorii juniorů starších byly výkony lepší osobních rekordů v jejich hlavních disciplínách, ale bohužel bez medaile Filip Kurial s nejlepším umístění, a to ve finále na 100m kraul bral 5 místo a pak byly u něj umístění do 10 místa ve finále.

Tomáš Moravec byl ve finále na 100m prsa 6 a i on byl v dalších finále do 10 místa.

Zuzana Svobodová brala nejlepší umístění na 50m prsa a to 12 místo a pak byla vždy do 15 místa.

Michal Werschall byl nejlepší na 200m znak na 13 místě a pak vždy do 20místa.

V kategorii mladších juniorů byl nejúspěšnější Lukáš Selingr a to na 200m motýlek kdy bohužel skončil na nepopulárním 4 místě ale před ním byli jen kluci o rok starší. Další jeho umístění byly do 10 místa ve finále.

Jan Kubišta byl nejlepší na 6 místě na 50m kraul a pak měl umístění do 20 místa ve startovním poli.

Anežka Doksanská byla 6 na 100m znak a v ostatních finále na znak byla do 10 místa.

Tereza Vlasáková byla na 9 místě ve finále 100m motýlek a pak měla umístění do 15 místa.

Kateřina Tautrmanová byla nejlépe na 15 místě na 100m kraul a další umístění byly do 20 místa.

Štafeta děvčat brala ve finále na 4x50m kraul 8 místo Tautrmanová, Svobodová, Doksanská, Vlasáková

Štafety kluků brala dvě finálová umístění, a to na 4x50m kraul 7 místo Kubišta, Moravec, Selingr, Kurial

a na 4x50m polohový závod to bylo 9 místo Kubišta, Moravec, Selingr, Kurial.