Družstva

Struktura členění družstev našeho plaveckého oddílu je zachovávána již několik let. Přesto se po přechodu do nového plaveckého bazénu musela z části přizpůsobit novým podmínkám a požadavkům družstev.

Celá léta jsme trénovali v časovém rozmezí od 16 do 18 hodin, ale díky velkému počtu závodníků a nováčků, se v novém bazénu poupravily tréninky některých družstev. Došlo k rozdělení družstva „Mladší přípravky" na dvě samostatná družstva.

Ti nejmenší se připravují v družstvu „Předpřípravky", kde si osvojují své první plavecké krůčky pod dohledem čtyř trenérů.
V „Mladší přípravce
" se snažíme naučené dovednosti zkoordinovat a zdokonalovat. Po zvládnutí plaveckých způsobů znak a kraul, přechází plavci do tzv. „Starší přípravky", kde vylepšují svou plaveckou techniku a zažívají první starty na plaveckých závodech.

Talentovaní plavci ve věku deseti let přechází do družstva tzv. „Sportovního". Zde již plavou všechny plavecké způsoby a trénování začíná být skoro dennodenní rutinou. Pod dohledem vyškolených trenérů se připravují na zvládnutí svých mistrovských závodů. 

Do tzv. „Závodního" družstva se dostanou pouze zapálení plavci, kteří na své cestě plaveckým klubem prokázali své kvality a odhodlání se neustále zlepšovat a posouvat své mety co nejvýše. Dvojice trenérů reprezentantů Simony Kubové (Baumrtové), Tomáše Franty a Jakuba Štemberka, pánové Jaroslav Jezbera st. a MUDr. Tomáš Baumrt, se zde starají o třináctileté a starší plavce. Většina svěřenců se účastní svých republikových mistrovství s výbornými výsledky a jsou tak dobrými reprezentanty našeho plaveckého oddílu.
 
Pro plavce, kteří nemají dostatek času na závodní formu plavání, vzniklo družstvo "Kondičního plavání", kde mohou nadále zdokonalovat své plavecké schopnosti a dovednosti. Toto družstvo trénuje 2x týdně.
V roce 2023 vzniká družstvo MASTERS.
 

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.