Baumrtová se Štemberkem vyhráli v Ústí hlavní závod na 200 metrů kraul

Na pátém ročníku Velké ceny Ústí nad Labem ovládli chomutovští plavci v obou kategoriích jednu ze dvou hlavních disciplín – 200 metrů kraul (plavané jako Memoriál Zdeňka Vaněčka). Mezi ženami se z jasného prvenství a zároveň překonání rekordu závodu radovala Simona Baumrtová. Z chomutovského hlediska bylo ještě zajímavější mužské finále, kde o dohmat zvítězil Jakub Štemberk před Tomášem Frantou. Štemberk se prosadil i třetím místem ve druhém hlavním závodě – 200 metrů prsa (Memoriál Ivo Budínského).

Ve stále rostoucí formě se nachází Simona Baumrtová. V Ústí vyhrála všech pět závodů, do kterých nastoupila (50, 100 a 200 metrů kraul, 50 a 100 metrů znak). Kromě vítězství ve finále hlavního závodu potěšila fanoušky, ale především sama sebe, nejlepším letošním výkonem na 100 metrů znak (1:00,26) a ověřila si, že příprava k mistrovství Evropy v Glasgow jde správným směrem.

Velmi dobře si na Velké ceně vedl také Jakub Štemberk. Zvítězil v závodech 400 metrů polohově a především ve finále 200 metrů kraul, kde získal cenný skalp Tomáše Franty, kterého porazil o 11 setin. Dokázal se probojovat na stupně vítězů i ve finále 200 metrů prsa, což je vzhledem k tak rozdílným disciplínám velmi slušný počin. Pro druhé místo si doplaval ještě na 1500 metů volným způsobem.

Z jednoho prvenství a dvou druhých míst se radoval Tomáš Franta. Zvítězil ve své oblíbené disciplíně 100 metrů znak, druhý pak doplaval v závodech 50 a 200 metrů kraul. Z mužů (17 let a starší) se dokázal prosadit ještě Jakub Volf (druhý na 50 metrů znak) a mezi dvanáctiletými chlapci Michal Werschall (třetí na 800 metrů kraul).

Mezi ženami si pro druhé místo doplavala Markéta Jenčková na 800 metrů kraul, v mladších dorostenkách si čtyři medaile vyplavala Kamila Slabihoudová (zlato za 200 metrů motýlek, stříbro za 400 metrů polohově a dva bronzy za 200 metrů znak a polohově) a mezi staršími žačkami doplavala Veronika Zelenková druhá na 200 metrů motýlek.

S velkým náskokem zvítězila i smíšená štafeta na 4x50 metrů kraul. Čtveřice Jakub Štemberk, Michaela Malinová, Simona Baumrtová a Tomáš Franta zvítězila o dvě vteřiny před domácí Ústeckou akademií plaveckých sportů.