Mladší žáci TJ Slávie Chomutov sbírali na Poháru ČR úspěchy

Celkem šest zlatých a třináct dalších medailí dokázali získat chomutovští desetiletí a jedenáctiletí plavci na vrcholných závodech pro své věkové kategorie. O tituly nejlepších mladých plavců z Čech se bojovalo v Praze (desetiletí) a v Chomutově (jedenáctiletí). O zlaté medaile se podělila trojice Kateřina Staňková, Kateřina Tautrmanová a Lukáš Selingr, bez medaile nezůstal ani Jan Kubišta. V obou bazénech se ke stříbrným medailím prosadily i štafetové týmy.

Medailové žně v Chomutově

Mezi jedenáctiletými plavci měla chomutovská Slávie hned několik adeptů na zisk cenného kovu a všichni toto očekávání v domácím prostředí potvrdili. Nadějná kraulařka Kateřina Tautrmanová získala celkem pět medailí ze šesti individuálních závodů. Zcela ovládla dlouhé krauly na 400 a 800 metrů, druhá byla na 100 a 200 metrů kraulem, a třetí na kraulové padesátce. Při vítězství na osmistovce zaplavala čas 10:57,79, kterým vymazala z oddílových rekordů jeden z nejstarších záznamů. Rekord Lucie Zelenkové 11:02,20 vydržel neuvěřitelných 34 let. Kromě medailových úspěchů se probojovala do elitní desítky ještě osmým místem na 200 metrů znak.

O jednu medaili méně si vyplaval Lukáš Selingr. Při vítězství v závodě 100 metrů motýlek i on atakoval vousatý oddílový rekord, čas 1:17,44 však na zápis Davida Hennlicha z roku 2001 o pouhé necelé dvě desetiny nestačil. Stříbro si vybojoval na 800 metrů kraul díky skvělému finiši, kdy do posledních padesáti metrů vyplavával s mankem dvou vteřin, ale dokázal jej smazat. Dva bronzy získal na 50 metrů motýlek a 200 metrů kraul a mezi nejlepších deset plavců se dostal i v dalších dvou závodech (čtvrtý na 400 metrů kraul, šestý na 50 metrů kraul).

Ze dvou stříbrných medailí z kraulových sprintů (50 a 100 metrů) se radoval Jan Kubišta, dále si vyplaval dvě pátá místa v závodech 200 metrů znak a 800 metrů kraul a osmý doplaval na 100 metrů motýlek. Do elitní desítky se dokázala devátým místem na 50 metrů motýlek dostat i Petra Jírová. Dalšími plavci, kteří se kvalifikovali na tyto závody pro nejlepší mladé plavce, byli Tereza Mulačová, Tereza Šindelářová, Laura Rychlíková a Jan Žatecký.

Trojici medailistů z individuálních závodů ve smíšených štafetách doplnila Petra Jírová a společně si doplavala pro stříbro na 4x50 metrů kraul a čtvrté místo na 4x50 metrů polohově.

V Praze zářila Staňková

Desetiletí plavci se v této konkurenci utkali vůbec poprvé a určitě se jí nezalekla chomutovská naděje Kateřina Staňková. Ve všech svých šesti startech dosáhla na medaili, z toho třikrát na zlatou. Pro první místa si doplavala v závodech na 100, 200 a 400 metrů kraul, stříbrné medaile získala za 50 a 100 metrů znak a 50 metrů kraul.

Do elitní desítky se probojoval ještě Adrian Strejc na 100 metrů kraul. Společně s nimi v pražských Radlicích závodili ještě Denis Pecháč, Elen Vančurová a Adrian Pajdič.

V kraulové smíšené štafetě 4x50 metrů chomutovští plavci vybojovali stříbrné medaile. Členy byli D. Pecháč, E. Vančurová, A. Strejc a K. Staňková.