Velká cena Chomutova opět přilákala nejlepší plavce ČR

Další ročník tradiční Velké ceny Chomutova opět přilákal nejlepší české plavce včetně účastníků nedávného evropského šampionátu v Berlíně. Nechyběla domácí Simona Baumrtová, ale ani další medailistky z evropských šampionátů – Petra Chocová a Barbora Závadová. V hlavních závodech na 200 metrů polohově zvítězili Simona Baumrtová a Pavel Janeček z Náchodu.

Součástí Velké ceny byl i druhý ročník PRO-AM štafety, kde si firmy vybírali plavce na základě výsledků z exhibičního závodu 100 metrů polohově. Dva úseky plavali zástupci firmy (každý 50 metrů) a dva profesionálové (každý 100 metrů). Z vítězství a z ročního vlastnictví putovního poháru, který po celý minulý rok patřil SMP a.s., se tentokrát radovali zástupci Strix a.s. (Marcela Hájevská, Martin Elis, Anna Kolářová a Tomáš Plevko). Kompletní výsledky PRO-AM štafety naleznete zde.

Simona Baumrtová ze svých parádních disciplín plavala pouze 50 metrů znak, přesto vyhrála všechny disciplíny, do kterých nastoupila, s výjimkou 50 metrů prsa, kde obsadila třetí místo. Na nejvyšším stupínku tak slavila hlavní závod na 200 metrů polohově, 50 metrů znak, 100 a 200 metrů kraul, 100 metrů polohově, a také pro sebe sváteční disciplínu - 200 metrů prsa, kde vylepšila oddílový rekord.

V nejstarší kategorii (1999 a starší) se dokázali prosadit ještě Ondřej Baumrt, první na 200 metrů kraul a třetí v hlavním závodě na 200 metrů polohově a Tomáš Franta, který skončil třetí na 50 metrů kraul. Franta také zlepšil oddílový rekord na 100 metrů kraul (52,63).

Mezi plavci 2000-2001 se nejvíce dařilo Barboře Veselé, která ovládla všechny tři prsařské tratě, Markétě Jenčkové, druhé na 200 metrů a třetí na 100 metrů kraul a Josefovi Valentovi, který skončil druhý v závodě na 50 metrů kraul.

Nejsilněji zastoupenou měli chomutovští plavci nejmladší kategorii pro plavce narozené v letech 2002 a 2003. Eliška Dvořáková vyhrála hlavní závod (200 metrů polohově), 50 a 200 metrů prsa a 50 metrů motýlek. Třetí pak skončila na 50 a 100 metrů znak. Alice Richtrová vyhrála 100 metrů motýlek, druhá skončila na 100 a 200 metrů kraul a třetí místa obsadila na 50 a 100 metrů prsa a 50 metrů kraul. Zvítězit se podařilo také Filipovi Jezberovi (50 metrů znak), druhý byl na 50 metrů motýlek a obsadil také dvě třetí místa (200 metrů znak a kraul). Na dvě medaile za 50 a 200 metrů prsa dosáhla Michaela Malinová.

Trenérský tým chomutovských plavců byl s výkony svých svěřenců spokojený. „Plavci plavali dobře. Přestože jsme teprve na začátku zimní sezony, tak si většina vytvářela pěkné osobní rekordy. Sami plavci z toho měli o to větší radost, že se jim to podařilo doma před svými rodiči. Pro mladší plavce bylo také velmi zajímavé se podívat, jak plavou a závodí špičkoví plavci z celé republiky, protože se s nimi na svých závodech běžně nepotkávají a Velká cena Chomutova jich přilákala opravdu hodně."