Oblastní přebor mladších žáků v Chomutově se vydařil

V Chomutově se konal oblastní přebor mladšího žactva, který je pro desetileté a jedenáctileté plavce jediným možným kvalifikačním závodem na vrchol sezony, na Český pohár, kde se sejde konkurence z celých Čech. Chomutovští mladí plavci celkem získali třináct titulů oblastních přeborníků a k tomu další spoustu stříbrných a bronzových medailí.

Mezi jedenáctiletými plavci se nejvíce dařilo dvojici Matěj Volf – Eliška Doksanská, kteří oba získali po dvou titulech oblastního přeborníka v závodech 100 a 200 metrů znak. Volf na stupně vítězů vystoupal i ve všech svých ostatních závodech, když byl třikrát druhý (100 metrů polohově, 400 a 800 metrů kraul) a jednou třetí (200 metrů polohově). Doksanská ke dvěma prvenstvím přidala druhá místa za 200 metrů kraul a polohově a jedno třetí za 400 metrů kraul. Pro tři medaile si pak doplavala Alena Pernetová, která byla dvakrát druhá (50 a 100 metrů motýlek) a jednou třetí (50 metrů kraul).

Desetiletým plavcům z chomutovského pohledu vládnul Karel Kaška, který v každém ze svých šesti startů dokázal prosadit na stupně vítězů a tři z nich dokonce vyhrál. Titul zůstal v Chomutově v disciplínách 50 a 100 metrů motýlek a 200 metrů polohově, druhé místa bral v závodech 100 metrů polohově a 400 metrů kraul a třetí byl na 100 metrů kraul. Medailově se ke Kaškovi přidali pouze Ondřej Bušek a Markéta Vávrová, kteří získali po jedné bronzové medaili za 50 metrů znak, resp. motýlek.

Pro devítileté a mladší plavce se jednalo již o vrchol zimní sezony, protože takto mladí závodníci republikové přebory ještě nemají. Zde si nejlépe vedl Maxim Dvořák, který ze čtyř závodů třikrát vyhrál (50 metrů motýlek, 100 metrů znak, 100 metrů polohově) a jednou byl druhý (100 metrů prsa). Stejný počet medailí si svými výkony zasloužil Tomáš Moravec, který zvítězil v závodě 50 metrů kraul a druhý skončil v závodech 100 a 200 metrů kraul a 100 metrů polohově.

Na dvě medaile dosáhli ještě Jan Valenta (třetí na 50 a druhý na 100 metrů znak) a Veronika Chalupová, která se závodů zúčastnila jako jediná chomutovská osmiletá závodnice. V konkurenci starších plavkyň získala dvě třetí místa za 50 a 100 metrů prsa. Pro jednu bronzovou medaili si doplavali Josef Rabas (50 metrů kraul), Julie Hrbková (100 metrů polohově) a Zuzana Svobodová (100 metrů znak).

TJ Slávie Chomutov sbírala úspěchy i ve štafetových závodech. Chlapci vyhráli 4x50 metrů kraul a druzí skončili na 4x50 metrů polohově. Obě štafety plavaly ve složení Volf, Kaška, Dvořák, a Bušek. Děvčata byla v obou případech druhá (Doksanská, Pernetová, Strádalová, Vávrová).