100 Z - 0:57,61 - 8. místo v rozplavbách, postup do semifinále

200 Z - 2:03,95 - 8. místo v rozplavbách, postup do finále

50 Z - 0:26,63 - 6. místo v rozplavbách, postup do semifinále
50 Z - 0:26,44 - 8. místo v semifinále, postup do finále

4 x 50 PZ smíšená štafeta - 1:40,77 - 9. místo v rozplavbách
Baumrtová, Bartůněk, Šefl, Kolářová

4 x 100 PZ - 3:57,11 - 11. místo v rozplavbách
Baumrtová, Chocová, Svěcená, Kolářová

Baumrtová je s dvěma finále spokojená

V katarské metropoli v Dauhá se uskutečnilo mistrovství světa v krátkém bazénu, kam vyrazila i chomutovská plavkyně Simona Baumrtová. Do Dauhá přijela jako úřadující bronzová medailistka z před dvou let, kdy se šampionát konal v Instanbulu. S obhajobou to však bylo letos velmi složité, což ostatně potvrdila i sama Baumrtová „Špička se hrozně vyrovnala a navíc tu nechybí téměř nikdo, jenom Missy Franklin z Ameriky." Výsledky šampionátu jí daly za pravdu – přestože plavala rychleji než před dvěma lety, tak svá umístění neobhájila.

Prvním závodem pro ni byl 100 metrů znak. Z ranních rozplaveb (57,61) ještě pohodlně postoupila z osmého místa do odpoledního semifinále, ve kterém ale se zlepšila pouze o 24 setin, a zbylo na ni deváté, tedy první nepostupové místo. „Nějak se to nesešlo. Doufám, že to byl jen horší den a bude nám svítit na lepší zítřky," nechtěla příliš rozebírat nepovedený první závod.
Druhý den plavala první úsek (26,56) ve smíšené polohové štafetě 4x50 metrů (společně s Petrem Bartůňkem, Janem Šeflem a Annou Kolářovou), která však také skončila na devátém místě a finále jim tak těsně uniklo.
Další individuální závod plavala 200 metrů znak. Dvousetmetrové a delší tratě se plavou bez semifinále, proto bylo potřeba již v dopoledních rozplavbách plavat rychle. Simona Baumrtová to moc dobře věděla a již ráno se prezentovala časem 2:03,95, kterým se kvalifikovala do finále. Ve finále si časem bohužel mírně pohoršila (2:04,24) a skončila na osmém místě. „Jsem hrozně ráda, že jsem se do finále vůbec dostala. Nechybí tady žádná z favoritek, je to nejnabitější mistrovství světa, které se co do konkurence rovná olympiádě," byla i přes horší čas Baumrtová spokojená.
V předposlední den šampionátu jí čekal nejkratší znakový závod – 50 metrů. Z rozplaveb (26,63) hladce postoupila do semifinále, kde čas opět vylepšila (26,44) a z osmého místa postoupila do finále. Finále bylo na programu v posledním finálovém bloku a Baumrtová v něm stlačila semifinálový čas ještě o pár setin níž (26,38) a v konečném hodnocení skončila na sedmém místě. „Jsem spokojená, je to můj druhý nejlepší čas. Trochu se projevilo, že nejsem v takové psychické pohodě jako před rokem," zhodnotila znovu spokojená Baumrtová.
Ještě před odpoledním finále na 50 metrů znak plavala dopoledne rozplavby na 4x100 polohově (společně s Petrou Chocovou, Lucií Svěcenou a Annou Kolářovou). Baumrtová svůj první znakový úsek zvládla v čase 57,51. Po závodě samy přiznaly, že trochu myslely na postup do finále, ale i celkové jedenácté místo braly.
Na závěr Simona Baumrtová shrnula své dojmy z celého šampionátu. „Umístění okolo osmého místa jsou super. Nechyběl mi tady prakticky nikdo, o to víc si umístění cením. Vůbec jsem netušila, že s takovými časy budu mít problém dostat se do finále. Na minulém mistrovství světa v Istanbulu bych s takovými výkony brala medaile na všechny znaky. Takže jsem naprosto spokojená."