Baumrtová, Franta a Šilhanová sbírali české tituly

Zimní mistrovství České republiky se opět plavalo společně s dorosteneckým v Plzni.
A plzeňský bazén chomutovským plavcům svědčí. Plavci TJ Slávie Chomutov vylovili
z plzeňského bazénu celkem patnáct zlatých a další stříbrné či bronzové medaile.

V OPEN kategorii se nejvíce prosazovala Simona Baumrtová. Ze svých hlavních disciplín plavala pouze 100 metrů znak, nedělalo jí však výraznější problémy zvítězit i v doplňkových disciplínách. Vyhrála 100 a 200 metrů polohově, 100 metrů znak a 100 a 200 metrů kraul. Na 200 metrů kraul navíc po roce vylepšila vlastní český rekord (1:56,67). Druhá pak skončila na sprinterských tratích 50 metrů motýlkem a kraulem. Oddílové tabulky přepisovala v závodech 50 metrů motýlek (27,06)
a 100 metrů kraul (54,12).

Svou premiérovou medaili mezi dospělými si vyplaval stále ještě mladší dorostenec Tomáš Franta, který dohmátl jako třetí v závodě na 200 metrů znak (1:57,87). Totéž se mu jen těsně nepovedlo
v dalších znakových závodech na 50 (25,44) a 100 (54,70) metrů, kde skončil čtvrtý a kraloval tak alespoň mezi dorostenci. Další tituly přidal na 50 (23,08) a 200 metrů kraul (1:51,43) a 50 metrů motýlek (25,11), pro stříbro si doplaval v závodech 100 metrů polohově (56,93) a motýlek. Ve všech svých závodech s výjimkou 100 metrů motýlek překonal oddílové rekordy.

Mezi mladšími dorostenkami se velmi výrazně prosazovala Štěpánka Šilhanová, která vyhrála 50 metrů motýlek a krauly na 50, 100 a 200 metrů. Druhá skončila v závodech 400 metrů kraul a 100 metrů polohově. Mezi dospělými byla jednou pátá a třikrát šestá.

Ondřej Baumrt se prosadil v kategorii OPEN mezi nejlepších deset čtyřikrát, když nejlepším umístěním pro něj bylo čtvrté místo v oddílovém rekordu na 800 metrů kraul (8:05,29). Oddílové tabulky přepisoval ještě na 200 metrů motýlek (2:02,76), kde skončil šestý. Mezi nejlepších deset se proplaval ještě na 400 metrů kraul (šestý) a 100 metrů znak (osmý).

Ve všech svých závodech doplavala v nejlepší desítce starší dorostenka Rebecca Klímová. Byla dvakrát čtvrtá (200 metrů znak a 400 metrů polohově), pátá (200 metrů polohově), dvakrát šestá (50 a 100 metrů znak) a osmá (100 metrů polohově).

Dařilo se i trojici mladších dorostenců, kteří všichni byli alespoň jednou v elitní desítce. Jakub Volf byl sedmý a devátý (400 a 200 metrů polohově), Ondřej Slabihoud dvakrát desátý (100 a 200 metrů prsa) a jednou desátý byl také František Štemberk.

Republikového šampionátu se zúčastnila také věkem ještě žačka Barbora Veselá a prezentovala se velmi dobře. Ve všech svých závodech (50, 100 a 200 metrů prsa) se umisťovala těsně za druhou desítkou. V závodech na 50 (35,26) a 100 (1:16,50) metrů vylepšila oddílové rekordy.

Pro dvojici Miroslav Soukup a Barbora Matuščínová byla již samotná účast na MČR velkým úspěchem. Oba i přes kvalitní osobní výkony na nejlepší nestačili a končili ve druhé polovině startovního pole.

Na samotný závěr mistrovství se chomutovský oddíl dočkal ještě jedné medaile. Zasloužilo se o něj kvarteto žen, které vybojovalo velmi cenné třetí místo v závodě na 4x100 metrů polohově
(S. Baumrtová, B. Veselá, Š. Šilhanová a R. Klímová).