Baumrtová s Frantou vezou z první kola ČP zlaté medaile

Letošní seriál Českého poháru v plavání odstartoval v polovině března v Hradci Králové. Nechyběla u toho ani obhájkyně loňského celkové prvenství Simona Baumrtová společně s dalšími šesti elitními chomutovskými plavci.

Simona Baumrtová si společně s Tomášem Frantou odváží z Hradce jako jediní chomutovští plavci medaile. Baumrtová zvolila, jak bývá jejím zvykem, pouze jeden znakový závod (50 metrů), který bez větších komplikací ovládla. Druhý triumf přidala v závodě na 200 metrů kraul. Kromě těchto závodů plavala také pro ni sváteční disciplíny – 100 a 200 metrů prsa. Ani tam se však neztratila a obsadila šesté a čtvrté místo.

Další chomutovský znakař, Tomáš Franta, své hlavní závody nevynechal a plaval všechny tři. Na dvou z nich bral i medaili. Vítězství si vyplaval v závodě na 100 metrů a stříbro pak na poloviční distanci, když neudržel první místo z dopoledních rozplaveb. Na nejdelší znakové trati (200 metrů) skončil šestý.

Z dalších chomutovských plavců měla k medaili nejblíže Štěpánka Šilhanová, která na 800 metrů kraul obsadila nepopulární čtvrté místo. Jako jediná z chomutovské výpravy se ale dokázala ve všech svých závodech prosadit mezi nejlepší desítku. Šestá skončila na 400 metrů kraul, sedmá na 200 metrů kraul a 50 metrů motýlek a desátá na 100 metrů kraul.

Rebecca Klímová dokončila všechny své závody ve druhé desítce, dvakrát se totéž podařilo Ondřejovi Baumrtovi a Jakubovi Volfovi. Ondřej Slabihoud zaznamenal svůj nejlepší výsledek ve třetí desítce výsledkové listiny.