Baumrtová na VC Ostravy neporažena

Čtveřice plavců TJ Slávie Chomutov se zúčastnila Velké ceny Ostravy, která se plavala zároveň jako druhého kola Českého poháru. Do Ostravy se sjela kompletní česká špička, obohacena o slovenské a polské oddíly a reprezentaci Ázerbájdžánu.
Chomutovští plavci přijeli do Ostravy pouze na sobotní polovinu závodů, ale i tak nasbírali slušný počet finálových účastí. Simona Baumrtová plavala dva závody (50 metrů znak a 200 metrů polohově) a volným tempem postoupila z prvních míst do finále. V nich se již nešetřila a oba závody s velkým přehledem vyhrála. Tomáš Franta plaval tři závody a i on se ve všech třech případech dostal do finále. Na 50 a 100 metrů znak byl pátý, na 100 metrů kraul sedmý. Na jedno finále (200 metrů motýlek) dosáhla Rebecca Klímová a obsadila v něm osmé místo. Pro čtvrtého člena chomutovské výpravy Ondřeje Slabihouda byla maxima dvě umístění ve druhé desítce.