V Pardubicích na medaili dosáhla jenom Baumrtová

Další kolo Českého poháru v plavání, v pořadí již čtvrté, zamířilo v polovině května do Pardubic. Sešla se tam velmi slušná konkurence, kromě českých reprezentantů i plavci ze Slovenska. Z medaile se z jedenáctičlenné chomutovské výpravy tentokrát radovala pouze Simona Baumrtová.

Naprostá většina chomutovských plavců absolvovala pouze polovinu závodů. Proto Simona Baumrtová plavala jenom dva závody, ve kterých s přehledem postoupila do finále. V prvním finále, na 200 metrů znak, nenašla ve své parádní disciplíně konkurentku a s náskokem si zajistila první místo. O poznání vyrovnanější průběh byl očekáván na sprinterské trati 50 metrů kraul. Také se tomu tak stalo a Baumrtová si doplavala pro třetí místo.
Ve stejném finále plavala i Štěpánka Šilhanová, která ho dokončila na osmém místě. Na osmých místech doplavala i v dalších svých finále. Nejprve ve finále na 200 metrů kraul a poté i na 50 metrů motýlek. Také Šilhanová všechny své starty proměnila ve finálovou účast.

Na finále pak z chomutovských dosáhl už jenom Tomáš Franta, sedmý na 50 metrů motýlek. Ve vytrvaleckých disciplínách se finále neplavalo, jinak by v něm jistojistě byl i Ondřej Baumrt, který v závodech na 800 a 1500 metrů kraul obsadil shodně pátou příčku.