Plavcům TJ Slávie Chomutov se na oblastních přeborech dařilo

logo2V České Lípě se uskutečnily oblastní přebory staršího žactva pro Ústecký a Liberecký kraj, které jsou jedinými kvalifikačními závody pro červnové MČR. Chomutovští plavci byli hodně vidět a odvezli si velký počet medailí a kvalitních časů, díky kterým by se měli bez větších obtíží na MČR kvalifikovat.

Čtrnáctiletým plavcům vévodili Jakub Štemberk a Filip Kudláček. Jakub Štemberk vystoupal pětkrát na nejvyšší stupínek pro vítěze závodu (200, 400, 1500 metrů kraul, 100 metrů motýlek a 400 metrů polohově) a přidal další tři druhá místa. O jedno prvenství méně měl Filip Kudláček, který zvítězil čtyřikrát (50 a 100 metrů kraul, 100 a 200 metrů znak) a druhý byl také třikrát. V této kategorii si pro jedno druhé místo doplavala Lucie Grussová.

O poznání více medailistů zaznamenal chomutovský oddíl mezi třináctiletými plavci. Byť medailistů i medailí bylo více, těch zlatých bylo ve srovnání s o rok staršími hochy pomálu. Dvakrát se v polohových závodech (200 a 400 metrů) z vítězství radovala Kamila Slabihoudová, která ke dvěma vítězstvím přidala ještě tři druhá a dvě třetí místa. Poslední chomutovskou vítězkou byla Alice Richtrová, která ovládla 100 metrů motýlek a na dvojnásobné trati byla druhá. Několik medailí posbírali také Filip Jezbera, Eliška Dvořáková a jednou se radovala Michaela Malinová.

U nejmladšího zúčastněného ročníku (2003) se nejvíce dařilo Elišce Doksanské, která byla třikrát druhá a dvakrát třetí. Shodně po dvou medailích získali Samuel Fischer a Alena Pernetová.

Chomutovští plavci se dokázali prosadit i ve štafetách. Chlapci ve složení F. Jezbera, J. Lisý, J. Štemberk a F. Kudláček byli druzí na 4x50 metrů polohově. Ve stejném závodě obsadily druhou pozici také dívky (K. Slabihoudová, J. Holá, A. Richtrová a E. Dvořáková). Chlapci poskládali i kraulovou štafetu, která doplavala na třetím místě (S. Fischer, J. Lisý, M. Vlček, F. Jezbera).