Franta s Šilhanovou brali na Českém poháru medaile

logo2Vybraná skupina šesti plavců TJ Slávie Chomutov si zaplavala v pražském Podolí 4. kolo Českého poháru v plavání, kde se v mezinárodní konkurenci dokázali až na stupně vítězů prosadit Tomáš Franta se Štěpánkou Šilhanovou.

Prvním závodem pro Tomáše Frantu byly rozplavby na 50 metrů motýlek, ze kterých postoupil druhým nejlepším časem. Ve finále svůj čas sice dokázal vylepšit, ale v pořadí si o jedno místo pohoršil a dohmátnul na třetím místě. Oproti rozplavbám si naopak o jedno místo dokázal polepšit na 50 metrů kraul, kde ve finále doplaval na čtvrtém místě a nejlepšího výsledek zaznamenal v závodě na 200 metrů znak, kde nestačil pouze na českého rekordmana Romana Dmytrijeva a skončil na druhý. Na 200 metrů kraul doplaval desátý.

Druhou chomutovskou medailistkou byla Štěpánka Šilhanová, které se podařilo získat bronz na 50 metrů motýlek. Finále plavala i na 200 metrů kraul (pátá), v závodě na 50 metrů kraul skončila na desátém místě.

Do elitní desítky se dostal ještě Ondřej Baumrt, která byl právě desátý na 100 metrů motýlek. Těsně za nejlepšími deseti pak skončili Jakub Volf na 50 metrů znak (13. místo) a Barbora Veselá na 50 metrů prsa (14. místo).