International Swimming League - hodnocení 5. kola

Kubová ve skvělých časech v americkém derby.

O proběhlém víkendu se Simona Kubová zúčastnila v barvách amerického týmu DC Trident amerického derby v rámci International Swimming League (ISL), které hostil právě tým z amerického hlavního města v College Parku v areálu marylandské univerzity. Týmy se zde popraly o účast ve finále ISL, které 20. a 21. prosince hostí Las Vegas.

Tým DC Trident zde bojoval proti kalifornským Cali Condors a LA Current a newyorským NY Breakers. Nastupovali ze třetího místa a pro účast ve finále museli s velkým náskokem porazit LA Current.

Simona zde, stejně jako v předchozích kolech, plavala všechny tři znakové tratě a ženskou polohovou štafetu. V sobotu se nejprve představila na znakové 200, kde s časem 2:05,35 min dosáhla letošního nejlepšího času, aby již po necelé hodině plavala padesátimetrový sprint, kde dosáhla taktéž letošního nejlepšího výkonu po dohmatu v čase 26,85 s. Bohužel celý tým DC Trident nedosahoval dobrých výkonů, a proto jim po prvním dni patřilo 4. místo se ztrátou 2,5 bodu na NY Breakers a celých 69 bodů na LA Current.

Neděli Simona začala polohovou štafetou na 4x100 m, kdy začínala první štafetu DC Trident. Předávala ve velmi dobrém čase 57,91 s. Protože je program ISL velmi našlapaný, už po půl hodině nastoupila k sólové 100. Zde opět potvrdila vzrůstající formu a s časem 57,68 s dosáhla druhého nejlepšího letošního času.

Tým DC Trident se v neděli ukázal v lepším světle, ale výkon 322 bodů stačil pouze na třetí místo. Do finále se z amerických týmů tedy probojovaly LA Current a Cali Condors. Postupující z „evropské“ skupiny se dozvíme příští týden, kdy se koná evropské derby v Londýně.

O své účasti v ISL se Simona rozpovídala: „Celkově byla ISL obrovským zážitkem. Jsem šťastná za tu možnost závodit v takto prestižní lize, jsem šťastná, že se mi z týmu DC Trident ozvali a jsem strašně vděčná za tu příležitost a emoce, které v průběhu soutěže byly. Všechny mítinky provázela úžasná pozitivní energie a trenéři s vedoucími byly vždy schopni povzbudit. I když se nedařilo. To mi u nás chybí.“

Dodala i komentář se závodem v College Parku: „S výsledky z Washingtonu jsem víceméně spokojená. Zaplavala jsem si nejlepší výkony sezony na 50 a 200 znak, na 100 m znak téměř shodný čas (jako v Neapoli), ale plavu tak nějak pořád stejně. Snad se moje výkonnost ještě zvýší po 14 dnech odpočinku. Před ME už žádný závod nemám a budu se snažit co nejlépe se připravit.“

Nezbývá než Simoně a Tomáši Frantovi s Jakubem Štemberkem držet palce na Mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které se bude odehrávat již za 14 dní ve skotském Glasgow.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.