Letní Mistrovství ČR kategorie OPEN - Praha

Letního Mistrovství ČR, které se uskutečnilo v Praze, se z našeho klubu zúčastnilo celkem 15 plavců. Tento počet je vysoký a ukazuje na dobrou výkonnost našich členů.

Největším sběratelem medailí byl Tomáš Franta, který získal tři cenné kovy, a to zlato na 50 m znak, stříbro na 100 m znak a byl členem bronzové štafety 4 x 100 m polohový závod Mix /kde plavou dva muži a dvě ženy/. Byl členem štafety 4 x 100 m polohový závod, která získala nepopulární 4 místo, ale i to je velký úspěch.

Simona Kubová byla zlatá na 50 m znak, kdy svým časem překonala svůj rekord mistrovství, který byl v jejím držení z roku 2019 a byla členkou bronzové štafety.

Filip Josef Kurial se ještě jako junior také podílel na zisku bronzu ve štafetě a dále zaplaval dvě semifinále na 50 m a 100 m volným způsobem a byl členem štafety 4 x 100 polohový závod mužů.

Michaela Malinová byla členkou bronzové štafety a vyplavala si dvě semifinále na 50 m a 100 m prsa, kde vylepšila svá osobní maxima.

Filip Jezbera si vyplaval semifinále na 100 m znak a byl členem štafety, která získala čtvrté místo.

Členem štafety na čtvrtém místě byl i Tomáš Moravec, který plaval s nachlazením a bylo to znát ve všech jeho výkonech.

Další semifinalistkou byla ještě juniorka Anežka Doksanská, která plavala semifinále na 50 m, 100 m a 200 m znak, zároveň si zaplavala svá osobní maxima.

Dalšími účastníky mistrovství, kteří si vyplavali účast mezi 56 a 48 nejlepšími plavci startujícími na MČR jsou ještě junioři

Tereza Vlasáková, Kateřina Tautrmanová, Kateřina Nevolová, Lukáš Selingr a Michal Werschall.

Velkou pochvalu zasluhují starší žáci, kteří se dokázali ve svém věku nominovat na toto open mistrovství, a to Kateřina Staňková ročník 2009 a vůbec jedinými a nejmladšími v celé startovní listině byli naši borci Tobias Student a Šimon Studnička, oba ročník 2010 a vůbec se mezi staršími neztratili.

Tímto mistrovstvím náš klub ukončil velice úspěšnou sezonu 2022-23 a věříme, že i ta následující sezona 2023-24, která nám začíná srpnovým soustředěním v italském Lignanu, pro plavce sportovního a závodního družstva, bude alespoň podobná.

Naši nejlepší plavci Tomáš Franta a Simona Kubová se ještě zúčastní vrcholu letní sezony a tím je Mistrovství světa v japonské Fukuoce.

Budeme jim držet palce, ať dobře reprezentují ČR, město Chomutov a náš klub Slavii v dalekém Japonsku.